Návody

HP LaserJet 1015 - ovladače pro Windows 10 64-bit

Instalace ovladačů starších tiskáren HP může být pod Windows 10 poněkud oříšek (hlavně v 64-bitové edici). Pro HP LaserJet 1015 (analogicky další modely) existuje řešení, a tak se své léty odzkoušené tiskárny nemusíte vzdát. Podmínkou zprovoznění je, že pro daný model existuje ovladač pro 64-bitové Visty nebo je dostupný prostřednictvím Windows Update.

Reset hesla do BIOSu - starší notebooky Lenovo

Zapomenuté nebo neznámé heslo do BIOSu znamená nemožnost změn nastavení nebo při opakovaném špatném zadání dokonce zablokování celého počítače. U notebooků Lenovo starších řad lze ale heslo vymazat bez nutnosti zásahu do základní desky počítače (výměna celé EEPROM) a potřeby specializovaného nástroje (EEPROM reader).

Přidání důvěryhodného umístění při použití Access runtime

Pokud spouštíte program vytvořený v Microsoft Access (soubory s příponou mdb, accdb nebo accdr) a je umístěn v jiném umístění než je takzvané důvěryhodné (angl. trusted location - výchozí nejčastěji ve složce s instalací MS Office), vyskočí při spuštění hlášení, zda chcete skutečně daný program spustit.

Instalace nepodepsaných ovladačů ve Windows 10

Instalaci ovladačů nepodepsaných Microsoftem je třeba ve Windows 10 provést ve zvláštním režimu, který vybereme z menu možností spuštění systému. Jak se do něj dostat si popíšeme níže.

1) Ve Windows 10 přejdeme do Nastavení ( Start -> Nastavení nebo klávesovou zkratkou WIN + I ).

2) V Nastavení klikneme na Aktualizace a zabezpečení.